Referencje

"Ukrainka w Polsce" zapewnia zajęcia na najwyższym poziomie z różnymi ekspertami. Daje kontakty i tworzy przyjacielskie grupy. Działa z wielką elastycznością i pełnym otwarciem na Polki I Polaków. Buduje pozytywny wizerunek obecności Ukrainek w Polsce jako dużej wartości dodanej dla polskiego społeczeństwa. Samym Ukraińcom przez nowoczesne narzędzia komunikacji daje praktyczną wiedzę o funkcjonowaniu w Polsce.

Tomasz Siemoniak

Poseł na Sejm RP VIII i IX kadencji, minister obrony narodowej (2011–2015), wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej

Ukraińcy dzielnie walczą o wolność i przyszłość swojego państwa, ale także o wolność nas wszystkich. Powinniśmy robić, co w naszej mocy, by Ukraina wyszła z tej próby zwycięsko, powinniśmy ich wspierać, dlatego ufundowaliśmy wraz z żoną samochody dla obrońców Ukrainy. Przekazując kolejne pickup’y w ręce żołnierzy myślałem o ich rodzinach, o setkach tysięcy kobiet z dziećmi, które w wyniku rosyjskiej napaści znalazły schronienie w Polsce. Polki i Polacy wykazali się wielką solidarnością. Otworzyliśmy serca i domy, narodziły się nowe więzi pomiędzy naszymi narodami. Powstało wiele wartościowych inicjatyw. Tak oceniam "Ukrainkę w Polsce" prowadzoną przez Julię Boguslavską - Ukrainkę z Doniecka, a zarazem Polkę z Wrocławia, z którą spotkałem się w Parlamencie Europejskim. Ważne, by instytucje wolnej Europy z pasją i konsekwencją wspierały pozarządowe organizacje działające na rzecz Ukrainek i Ukraińców. Warto im pomagać.

Radosław Sikorski

Poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Komisji Spraw Zagranicznych oraz Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony. Przewodniczy Delegacji do Spraw Stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. W latach 2005–2007 minister obrony narodowej, w latach 2007–2014 minister spraw zagranicznych.

I am deeply inspired by the work of Ukrainka w Polsce and Julia Boguslavska. The war in Ukraine has caused so much destruction and devastation, yet in such times the depth of the human spirit shines through. The courageous Ukranian women that I met are not diminished by the impact the war has had on them and their families. Instead they choose to focus on the future and develop their personal and professional skills. Though they were forced to leave their homes due to the war, they have shown true resilience and fortitude to set up new lives in a new country, and in doing strive to make the very best of a situation that was forced upon them. I was grateful to have the opportunity to host a group from Ukrainka w Polsce in our offices and in doing so play a small role in their journey. In my professional career I have lived by the values of "Be Brave, Be Curious, Be a Team Player" and I left that first meeting with Ukrainka w Polsce re-energised and motivated to do more to help these powerful women who are living examples of those values.

Aidan Booth

Director of Specialists, Central Europe, Google