Partnerzy

Partnerzy strategiczni to dla nas organizacje, instytucje publiczne, jak i firmy, które podzielają naszą misję i wspierają nas na różne sposoby – organizacyjnie, finansowo, edukacyjnie, logistycznie. 

Partnerzy

Partnerzy strategiczni to dla nas organizacje, instytucje publiczne, jak i firmy, które podzielają naszą misję i wspierają nas na różne sposoby – organizacyjnie, finansowo, edukacyjnie, logistycznie. 

Strategiczne partnerstwo może mieć charakter zarówno długoterminowy i krótkoterminowy, w zależności od zakresu aktywności i możliwości stron. Jako początkująca inicjatywa w ekosystemie pozarządowych organizacji i projektów, cały czas szukamy partnerów, którzy będą nas wspierać na dłuższą metę, ponieważ to wtedy czujemy się częścią globalnych działań, które dokładają swoją cegiełkę do wsparcia Ukrainek w Polsce i razem budują nowe możliwości dla kobiet.

Razem budujemy nowe możliwości dla kobiet

Partnerzy strategiczni i granty

Orange Polska wspiera działania statutowe Fundacji Ukrainka w Polsce, a poprzez Fundację Orange działania edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego dla młodzieży oraz kobiet ukraińskich.

Google Wrocław jest stałym partnerem Fundacji Ukrainka w Polsce i regularnie wspiera nas w organizacji szerokiego zakresu szkoleń. Spotkania z kobietami są skierowane na przygotowanie ich do rynku pracy, opracowanie CV i listów motywacyjnych, prowadzenie zawodowego profilu na LI, przechodzenie procesu rekrutacyjnego, prezentację podczas spotkań rekrutacyjnych oraz tematy związane z motywacją i pracą nad własnym potencjałem.

Google Wrocław również prowadzi szkolenia dla młodzieży od 16 roku życia, które są skierowane na wybór profesji, motywację, pokonanie trudnych sytuacji i porażek, kultury pracy w korporacji, warsztaty związane z pracą w Google, reklamami oraz bezpieczeństwem w internecie.

W czerwcu 2022 roku zostaliśmy laureatem Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny” od Siostrzeństwa Polsko-Ukraińskiego Fundacji Kulczyk. Program Grantowy ”Cześć Dziewczyny!” powstał jako odpowiedź na potrzeby Kobiet i Dzieci, które zmuszone były uciekać z objętej wojną Ukrainy.

Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie to koalicja kobiet z Polski i Ukrainy, która zadecydowala do kogo trafili granty z Funduszu Wsparcia Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy. Do 11 organizacji trafi łącznie prawie milion złotych dofinansowania. W pierwszej edycji Programu Grantowego wartość grantów sięgnęła prawie miliona złotych.

Kwota grantu – aż 100 000 zł, dała nam moc do działania. Dzięki temu wsparciu, które wyraża się w słowach: “Chcemy stworzyć dla Was drugi dom”, wiemy, że jesteśmy tu akceptowane, chciane i potrzebne. Bo tak właśnie człowiek czuje się w szczęśliwym domu. Domu, który zbudowany kobiecymi rękami, jest w stanie przetrwać najstraszniejsze czasy i dać siłę do budowania nowej, perspektywicznej przyszłości.

Fundacja Ukraina od początku wspiera nas dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy z migrantami, zarówno w zakresie codziennych aktywności, jak i realizacji projektów na skalę ogólnopolską.

Podzielamy wspólne wartości i pracujemy razem nad integracją ukraińskich kobiet, które przez tragiczny los wojny trafiły do Polski. Chcemy razem budować społeczność Ukrainek, które dzięki edukacyjnym, psychologicznym oraz integracyjnym spotkaniom szybko odnajdą się w nowej rzeczywistości i będą mogły kontynuować swoją karierę w Polsce. Dzięki Fundacji Ukraina mamy na pokładzie doświadczonego psychologa oraz wsparcie prawnika, którzy będą prowadzić konsultacje grupowe.

Ta strona powstała dzięki pierwszemu dofinansowaniu, które otrzymaliśmy od Soroptimist International.

Sama nazwa organizacji Soroptimist International (od łacińskiego ‘sorota’ oznaczającego siostrę, a ‘optima’ – najlepszy) oraz interpretacja nazwy jako ‘najlepsze dla kobiet’ są spójne z tym, co i jak chcemy oferować kobietom ukraińskim w Ukrainka w Polsce.

Soroptimist International Pierwszy Klub Wrocław wspierają nas nie tylko organizacyjnie, ale i marketingowo – dając nam możliwość zaistnieć wizerunkowo. To także dzięki nim mamy zagwarantowane wsparcie administracyjne na pierwsze cztery miesiące organizacji treningów oraz spotkań dla kobiet.

Od ponad 25 lat Ashoka jest obecna w Polsce wspierając niezwykłe innowatorki i wybitnych innowatorów społecznych. Ashoka działa w oparciu o mądrość i doświadczenia wspierając ekosystem innowacji społecznych i prowadząc różnorodne działania, które spaja jeden cel - aby każda osoba, mogła być twórcą, twórczynią zmian na rzecz dobra wspólnego.

Projekt Ukrainka w Polsce został wyłoniony ze 140 kandydatów do finału programu grantowego Hello Entrepreneurship, który jest częścią większego programu Hello Europe, w ramach którego wspierane są osoby z doświadczeniem migracyjnym lub uchodźczym z Unii Europejskiej.

PROUVÉ to polskie przedsiębiorstwo o międzynarodowym zasięgu, działające od 2017 roku w ramach systemu marketingu wielopoziomowego. Oferta PROUVÉ obejmuje unikalne produkty stworzone na bazie autorskich receptur, wyróżniające się niezwykłymi zapachami skomponowanymi z francuskich olejków zapachowych.

Od momentu powstania, zdobyli zaufanie setek tysięcy partnerów z różnych krajów, to jest jedna z najszybciej rozwijających się firm w sektorze sieciowym.

PROUVÉ oferuje swoim partnerom nie tylko dostęp do wysokiej jakości produktów, ale również liczne możliwości rozwoju i zarabiania pieniędzy poprzez udział w modelu sprzedaży bezpośredniej.

W ramach zaangażowania społecznego, we współpracy z Fundacją Ukrainka w Polsce organizujemy wydarzenia w ramach projektu wsparcia kobiet, dzięki temu marka PROUVÉ jest obecna nie tylko w świecie piękna i mody, ale również angażuje się społecznie w tworzenie przestrzeni dla kobiet do wzajemnej edukacji, wsparcia oraz rozwoju zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

Fundacja BNP Paribas jest naszym stałym partnerem od początku wojny w Ukrainie.

Dzięki dofinansowaniu Fundacji PBN Paribas Ukrainka w Polsce zrealizowała kurs języka polskiego na poziomie B1 dla uchodźczyń z Ukrainy oraz kurs z księgowości i rachunkowości we współpracy z Uniwersytetom Ekonomicznym we Wrocławiu.

Mówią, że najtrudniejszy jest pierwszy krok. Robimy go same, ale zawsze jest łatwiej, gdy ktoś nas wspiera. I to bezinteresownie!

TOFU Studio

Magicy, którzy stoją za naszą identyfikacją wizualną. To dzięki nim wyglądamy tak zjawisko.

Type Forward

Type Forward udostępniło nam czcionkę Garet, dzięki której wszystko co piszemy jest piękne i czytelne.

Drukpoznan.pl

Dzięki nim przy każdym naszym spotkanieu face-to-face (offline) wyglądamy mega profesjonalnie.

Wszystkie litery

Wszystkie litery wspierają nas w pięknym słowie. Sprawiają, że to co u nas czytacie trafia w prosto do serca.

Wyndham Wroclaw Old Town

Hotel Wyndham Wroclaw Old Town wspomaga nas nieodpłatnie w zakresie wynajmu dużych sal konferencyjnych.

Studio X Cast

Dzięki współpracy ze Studio X Cast, Ukrainka w Polsce rozpoczęła realizację ambitnego projektu podcastowego.

KSW Legal

KSW Legal wspiera nas w zakresie prawnym. Dzięki nim spokojnie śpimy.

Parrot Studio

Ekipa Parrot Studio zrobiła dla naszych dziewczyn sesję portretową, aby mogły przygotować profesjonalne CV w języku polskim.

Concordia Design Wrocław

Concordia Design Wrocław to "drugi dom" dla naszych podopiecznych. Tu odbywa się większośc naszych spotkań i to tutaj czujemy się zaopiekowane i bezpieczne.

KOVA Production

KOVA Production nakręcił dla nas film, który przybliża Wam historię i aktywności naszej fundacji.

APM Poniatowska-Maj

APM Poniatowska-Maj wspierają nas w zakresie prawnym, w szczególności w kwestiach dotyczących RODO.

Robimy Social Media

Robimy Social Media wspiera nas w zakresie prowadzenia reklam w mediach społecznościowych. To dzięki nim dowiadujecie się o naszym projekcie.

Nasi wolontariusze
i eksperci

Aleksandra Biedrzycka

Terapeutka / Holistyczne Centrum Terapii Miss of Spa

Daniel Kotliński

Niezależny konsultant, strateg marek i komunikacji

Julia Kuliczenko

Psycholożka

Igor Lisin

Socjolog, trener, menadżer projektów, Wiceprezes zarządu Fundacji Ukraina

Rafał Liebrecht

Strateg marketingowo-biznesowy

Roman Segin

Prawnik, magister prawa / właściciel firmy Hello Poland

Julia Janowska

Koordynatorka projektów w obszarach kultury i marketingu

Julia Skopich

Coach, konsultant rozwoju osobistego

Tomasz Byskosz

Trener biznesu / ekspert marketingowy

Joyce Andrigu Mbewe

English Native Speaker

Magdalena Kaźmierczak

Nauczycielka języka angielskiego

Wojtkek Rajpert

Wolontariusz

Sylwia Demianiuk

Trener sprzedaży

Mateusz Demianiuk

Performance marketing specialist

Władysław Jelisiew

Hanna Trębicka

Content Marketer

Iryna Savvinova

Coach / Google

dr Kuba Giedrojć

Ekspert ds. komunikacji i budowania wizerunku

Olga Malyshenko

Coach

Julia Lyachovenko

Ekspert HR, Trener Rozwoju Osobistego

dr Klaudia Bączyk-Lesiuk

Wykładowczyni, trenerka, tutorka, coachka

Tetiana Hrycyk

Koordynator HR

William James

DB at Panthers Wrocław

Monika Piątek

Ekspertka z zatrudnienia cudzoziemców na polskim rynku pracy

Natalia Ciołka

Nauczycielka języka polskiego

Julia Levin

Trener finansowy, założycielka agencji konsultingowej „Brain&Money Agency”

Maria Hud

Ambasadorka Ukrainki w Polsce w Warszawie

Janusz Potoczny

Dyrektor Generalny PSSB

Dołącz do grona naszych partnerów

Wierzymy, że czeka nas wiele wspólnych projektów i wydarzeń, które dadzą początek długoterminowej relacji. 

+48 799 920 131

info@ukrainkawpolsce.pl

Concordia Design

wyspa Słodowa 7, 50-266 Wrocław

Pola oznaczone * są obowiązkowe.