Jestem Ukrainką z Donbasu, Polką z Wrocławia, matką dwóch córek, magistrem prawa publicznego oraz stosunków międzynarodowych.

Od 2002 r. zdobywałam doświadczenie zawodowe przy ONZ w UNAIDS/UNDP w Kijowie, EUBAM w Odessie, a także w innych projektach międzynarodowych. Od 2013 r. jestem związana z branżą biznesową we Wrocławiu. W 2016 r. rozpoczęłam własną działalność gospodarczą w zakresie marketingu, prowadzę własną agencję Halobrands.pl

Od marca 2022 r. jestem twórczynią projektu „Ukrainka w Polsce”, który stał się fundacją. Głównym celem organizacji jest integracja Ukrainek w Polsce w polskie społeczeństwo, rozwój osobisty oraz zawodowy i włączanie Ukrainek w polskie zawodowe i biznesowe środowisko poprzez edukację. Fundacja prowadzi szerokie portfolio warsztatów i treningów związanych z budowaniem własnej marki, otwarciem, legalizacją i rozwojem biznesu w Polsce. Ukrainka w Polsce wspiera również ukraińską młodzież, która razem z odważnymi matkami musiała uciekać od rakiet na zachód, żeby przeżyć. Teraz nasze dzieci pomagają swoim Mamom w wychowaniu młodszych rodzeństw, uczą się w polskich szkołach i tak samo walczą o finansową stabilność pracując w Polsce.

Dołącz do moich działań już dziś na rzecz integracji i zapobiegania zawodowej degradacji migrantek i uchodźczyń. Twórzmy razem naszą wspólną przyszłość, nawet jeżeli ona jest dla niektórych ukraińskich kobiet tymczasowa.

Jesteśmy sobie potrzebni.

W każdym człowieku mieści się cały świat. Jestem “Ukrainką w Polsce"