Referencje

Sylwia Gregorczyk-Abram

Współtwórczyni Inicjatywy #WolneSądy i Komitetu Obrony Sprawiedliwości KOS.

Z dużym przekonaniem wspieram fundację Ukrainka w Polsce oraz Julię osobiście w jej pracy na rzecz integracji i promowania osiągnięć Ukraińców w Polsce. Fundacja pomaga w adaptacji do życia w Polsce, a także wspiera rozwój zawodowy i społeczny swoich beneficjentów. Ukrainka w Polsce to nie tylko programy edukacyjne, pomoc w rozwoju własnej działalności gospodarczej. Julia dba o wsparcie psychologiczne i budowanie mostów międzykulturowych, promowanie dialogu i wzajemnego zrozumienia między społecznościami. Jest to niezastąpiony partner dla Ukraińców oraz dla społeczności polskiej.

Liderstwo Julii Boguslavskiej jako prezeski Fundacji jest niezwykle inspirujące i skuteczne. Podziwiam ogromne zaangażowanie osobiste oraz przywództwo oparte na wartościach takich jak empatia, profesjonalizm i determinacja. Jednym z najważniejszych działań jest także aktywne promowanie sukcesów Ukrainek poprzez podcast Ukrainka w Polsce, co dodatkowo buduje pozytywny wizerunek społeczności ukraińskiej w Polsce. Determinacja w dążeniu do ciągłej solidarności pomiędzy Polską a Ukrainą, zapobieganiu degradacji zawodowej migrantów sprawiają, że Julia jest nie tylko liderką organizacji ale i ważnym kobiecym głosem w promowaniu ukraińsko-polskiego siostrzeństwa i siły oddolnych projektów.

Poprzez dialog, współpracę i szacunek dla różnorodności Ukrainka w Polsce buduje lepszą przyszłość dla obu społeczeństw. Zachęcam mocno do wsparcia Julii w jej misji.

Radosław Sikorski

Poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Komisji Spraw Zagranicznych oraz Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony. Przewodniczy Delegacji do Spraw Stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. W latach 2005–2007 minister obrony narodowej, w latach 2007–2014 oraz od 2023 r. minister spraw zagranicznych.

Ukraińcy dzielnie walczą o wolność i przyszłość swojego państwa, ale także o wolność nas wszystkich. Powinniśmy robić, co w naszej mocy, by Ukraina wyszła z tej próby zwycięsko, powinniśmy ich wspierać, dlatego ufundowaliśmy wraz z żoną samochody dla obrońców Ukrainy. Przekazując kolejne pickup’y w ręce żołnierzy myślałem o ich rodzinach, o setkach tysięcy kobiet z dziećmi, które w wyniku rosyjskiej napaści znalazły schronienie w Polsce. Polki i Polacy wykazali się wielką solidarnością. Otworzyliśmy serca i domy, narodziły się nowe więzi pomiędzy naszymi narodami. Powstało wiele wartościowych inicjatyw. Tak oceniam "Ukrainkę w Polsce" prowadzoną przez Julię Boguslavską - Ukrainkę z Doniecka, a zarazem Polkę z Wrocławia, z którą spotkałem się w Parlamencie Europejskim. Ważne, by instytucje wolnej Europy z pasją i konsekwencją wspierały pozarządowe organizacje działające na rzecz Ukrainek i Ukraińców. Warto im pomagać.

Tomasz Siemoniak

Poseł na Sejm RP VIII, IX i X kadencji, minister obrony narodowej (2011–2015), wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, od 2023 Minister – członek Rady Ministrów i koordynator służb specjalnych w trzecim rządzie Donalda Tuska.

"Ukrainka w Polsce" zapewnia zajęcia na najwyższym poziomie z różnymi ekspertami. Daje kontakty i tworzy przyjacielskie grupy. Działa z wielką elastycznością i pełnym otwarciem na Polki I Polaków. Buduje pozytywny wizerunek obecności Ukrainek w Polsce jako dużej wartości dodanej dla polskiego społeczeństwa. Samym Ukraińcom przez nowoczesne narzędzia komunikacji daje praktyczną wiedzę o funkcjonowaniu w Polsce.

Aidan Booth

Director of Specialists, Central Europe, Google

I am deeply inspired by the work of Ukrainka w Polsce and Julia Boguslavska. The war in Ukraine has caused so much destruction and devastation, yet in such times the depth of the human spirit shines through. The courageous Ukranian women that I met are not diminished by the impact the war has had on them and their families. Instead they choose to focus on the future and develop their personal and professional skills. Though they were forced to leave their homes due to the war, they have shown true resilience and fortitude to set up new lives in a new country, and in doing strive to make the very best of a situation that was forced upon them. I was grateful to have the opportunity to host a group from Ukrainka w Polsce in our offices and in doing so play a small role in their journey. In my professional career I have lived by the values of "Be Brave, Be Curious, Be a Team Player" and I left that first meeting with Ukrainka w Polsce re-energised and motivated to do more to help these powerful women who are living examples of those values.

Women@Google

Women@Google jest programem, którego celem jest rozwój i wsparcie talentów, zarówno wewnątrz, jak i spoza Google. Nasz zespół poświeca się dzieleniu wiedzą i budowaniu więzi z lokalnymi społecznościami, w których działa Google.

Zdecydowałyśmy się wesprzeć Ukrainkę w Polsce, aby pokazać kobietom z Ukrainy, by nigdy nie rezygnowały ze swoich talentów, bez względu na to, w jak trudnej sytuacji się znajdują. Klimat społeczności Ukrainki w Polsce współgra z naszą kulturą, wartościami i celem, jakim jest pomoc ludziom we wszystkich częściach świata.

Ukrainka w Polsce z pasją podchodzi do rozwijania talentów i wiedzy zawodowej kobiet. Tak samo i nas w Google rozpala ta idea. Usłyszałyśmy wiele inspirujących, i momentami łamiących serce, historii kobiet z Ukrainy, a mimo to na naszych warsztatach, które współprowadziłyśmy z Ukrainką w Polsce, słuchaczki wpadały na fantastyczne pomysły biznesowe. Chociaż Wrocław jest miastem różnych biznesów i kontaktów z migrantami, wciąż brakuje działań skupionych na kobietach. Cieszymy się mogąc zmieniać to razem z Ukrainką w Polsce.

W związku z tym koncentrujemy nasz czas i wysiłek, aby wspierać kobiety z Ukrainy w rozwoju zawodowym w Polsce poprzez prowadzenie warsztatów z tworzenia CV i odbywania rozmów kwalifikacyjnych, doskonalenie umiejętności wystąpień publicznych i dzielenie się naszym doświadczeniem związanym z pracą w dużych firmach technologicznych, takich jak Google.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Julią Boguslavską, założycielką Ukrainki w Polsce, i być częścią jej inspirującej podróży, której celem jest pomoc kobietom z Ukrainy w rozwoju w nowym kraju. Dzięki silnemu przywództwu, empatii i poświęceniu Julii jesteśmy pewni, że Ukrainka w Polsce będzie prosperować i pomoże wielu innym kobietom zrealizować swój potencjał i znaleźć własną drogę.

I czekamy na to z podziwem!