Skip to content
Rent-me-novy-zastosunok-dlia-orendy-zhyttia-v-polschi-BLOG

Olga Makovska

Uczestniczka projektu Ukrainka w Polsce
RentMe: nowa aplikacja do wynajmu mieszkań w Polsce

Udostępnij:

Telegram
WhatsApp
Email
Skype

Olga Makovska, uczestniczka projektu „Ukrainka w Polsce”, przedstawiła efekt swojej pracy – aplikację do wygodnego wyszukiwania mieszkań, pokoi czy domów do wynajęcia w Polsce. Dzięki wbudowanym filtrom i funkcji zbierania ogłoszeń z różnych platform, RentMe znacząco upraszcza i przyspiesza wyszukiwanie ofert. W rezultacie użytkownik w kilka chwil otrzymuje listę ogłoszeń dopasowanych do swoich preferencji wraz z namiarami do wynajmujących – może więc błyskawicznie przystąpić do działania!

Olga Makovska

Jak narodził się pomysł stworzenia takiej aplikacji? Po wybuchu wojny na pełną skalę Olga i jej chłopak znaleźli się w Polsce i postanowili zamieszkać we Wrocławiu. Pojawiła się kwestia znalezienia odpowiedniego lokum. Oboje są marketingowcami pracującymi zdalnie, więc mieszkanie jest jednocześnie ich biurem. 

Mieli zatem całkiem sporo konkretnych wymagań. Poszukiwania trwały miesiąc: wszystkie interesujące ich oferty, w momencie kontaktu z wynajmującymi, były już nieaktualne. Kluczowa była więc jak najszybsza reakcja na nowe ogłoszenie! Tak powstał pomysł stworzenia aplikacji zdolnej do powiadamiania: „Gdzieś we Wrocławiu właśnie pojawiło się idealne mieszkanie dla Ciebie!”. Jego realizacja trwała około trzech miesięcy.

Aplikacja RentMe wystartowała w połowie maja 2023 r. i już w pierwszym tygodniu przekroczyła próg 1000 pobrań. Codziennie korzysta z niej średnio 200 osób. Ale to dopiero początek! Użytkownicy już wystawiają pozytywne opinie i dzielą się sugestiami odnośnie kolejnych użytecznych funkcji. Na ich podstawie, wkrótce pojawi się pierwsza aktualizacja
z filtrami według poszczególnych dzielnic oraz obsługą nowych miast. Nawiasem mówiąc, aplikacja jest całkowicie darmowa, ale zadowoleni użytkownicy mogą przesyłać programistom napiwki, jeśli RentMe pomogło im znaleźć to, czego potrzebowali.

Aplikację mogą pobrać zarówno użytkownicy Androida, jak i iOS-a. Dostępna jest w czterech językach (polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim), dzięki czemu odbiorcami są nie tylko Ukraińcy, ale także Polacy i obcokrajowcy w Polsce. RentMe działa w ośmiu największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie
i Bydgoszczy.

Aktualnie RentMe gromadzi ogłoszenia z serwisów Otodom.pl, OLX.pl, Gratka.pl
i Morizon.pl – kolejne platformy zostaną dodane w późniejszym czasie. Ważną funkcją jest możliwość dodawania najciekawszych ofert do ulubionych. Obecnie w aplikacji zaimplementowane są następujące filtry:

  • miasto
  • rodzaj mieszkania (apartamenty, pokoje, domy)
  • liczba pokoi
  • ogłoszenia prywatne i ogłoszenia od pośredników w handlu nieruchomościami
  • powierzchnia
  • cena najmu

RentMe można pobrać pod linkiem: https://rentme.onelink.me/3UJa/share.

 

Olga podzieliła się z nami swoim marzeniem – aby zobaczyć swoją aplikację na ekranie telefonu nieznajomej osoby. Na przykład w tramwaju lub supermarkecie. Tego jej życzymy! Fantastycznie, że Ukrainki w Polsce, mierząc się z problemem, zamieniają go w szansę!