Skip to content
Tomasz-Siemoniak_o-projekcir

Tomasz Siemoniak

Poseł na Sejm RP VIII i IX kadencji, minister obrony narodowej (2011–2015), wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej
Dobre działanie jest tysiąc razy więcej warte niż dobre gadanie.

Udostępnij:

Telegram
WhatsApp
Email
Skype

Dobre działanie jest tysiąc razy więcej warte niż dobre gadanie. Dlatego bardzo godny jest wsparcia projekt "Ukrainka w Polsce".

W wyniku wojny w Polsce znalazły się setki tysięcy kobiet z Ukrainy. Po fazie pierwszej ogromnej solidarności i pomocy było potrzeba działania długofalowego. Nakierowanego na odnalezienie się w życiu zawodowym i społecznym w nowym kraju, w warunkach rozłąki i braku prostych możliwości wejścia na rynek pracy. Aby pomóc w integracji kluczowe znaczenie ma dzielenie się wiedzą i coworking. 

"Ukrainka w Polsce" zapewnia zajęcia na najwyższym poziomie z różnymi ekspertami.

Daje kontakty i tworzy przyjacielskie grupy. Działa z wielką elastycznością i pełnym otwarciem na Polki I Polaków. Buduje pozytywny wizerunek obecności Ukrainek w Polsce jako dużej wartości dodanej dla polskiego społeczeństwa. Samym Ukraińcom przez nowoczesne narzędzia komunikacji daje praktyczną wiedzę o funkcjonowaniu w Polsce.

Bardzo kibicuję temu projektowi, także w wymiarze praw kobiet, równości i tolerancji. Chciałbym żeby stał się ogólnopolskim działaniem obejmującym jak najwięcej osób.

Powodzenia, Pani Julio!