Skip to content
Julia-Boguslavska---Kampania-Uniceff-Szacunek-Wdziecznosc-Wspolnota_kwadrat

Źródło:

wroclaw.pl
Kampania UNICEF i miasta Wrocław „Szacunek, wdzięczność, wspólnota”

Udostępnij:

Telegram
WhatsApp
Email
Skype

14 listopada rusza kampania pod hasłem: „Szacunek, wdzięczność, wspólnota”. Jej bohaterkami jest pięć inspirujących kobiet z Ukrainy, które na co dzień mieszkają i pracują w Polsce. Celem kampanii jest budowanie pozytywnych relacji pomiędzy wrocławianami, a mieszkańcami pochodzenia ukraińskiego, którzy z powodu wojny, przybyli do Wrocławia.

Budowanie relacji polsko-ukraińskiej

„Szacunek, wdzięczność, wspólnota” – pod tym hasłem rusza kampania społeczna mająca na celu kształtowanie więzi społecznych pomiędzy Ukraińcami a Polakami oraz pokazanie – jak ważne są  – wzajemny szacunek, dialog i zrozumienie.

Szacuje się, że do Wrocławia po wybuchu wojny przyjechało ponad 100 tysięcy Ukraińców, wielu z nich z zostało i są częścią naszej społeczności.

Kampania stworzona została przez miasto Wrocław a finansowa jest przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Ideą kampanii jest budowanie i  kształtowanie wspólnoty z narodem ukraińskim. Historie uchodźczyń z Ukrainy pokazują jak istotne było wsparcie wrocławian – szczególnie  podczas pierwszych miesięcy w nowym kraju.

Bohaterkami kampanii jest pięć inspirujących kobiet z Ukrainy, mieszkających w Polsce.

Alla, Ella, Tetiana, Anna i Julia – to pięć Ukrainek, bohaterek kampanii – które przyjechały do Wrocławia tuż po wybuchu wojny, w lutym 2022 roku.

Dzięki kampanii poznamy bliżej historie kobiet, które uciekając przed dramatem wojny musiały opuścić swoją ojczyznę, zostawiając tam swoich mężów i ojców, dotychczasową pracę i dom.

Będą to:

Szacuje się, że do Wrocławia po wybuchu wojny przyjechało ponad 100 tysięcy Ukraińców, wielu z nich zostało i są częścią naszej społeczności.