Skip to content

Ukrainian Private Equity and Venture Capital Summit

Udostępnij:

Telegram
WhatsApp
Email
Skype

21 marca 2024 r. w Warszawie odbył się Ukrainian Private Equity and Venture Capital Summit, zorganizowany przez kancelarię Rymarz Zdort Maruta.

Kancelaria jest liderem w wielu obszarach praktyki transakcyjnej oraz liderem transformacji technologicznej, firmą pierwszego wyboru w swoich dziedzinach, obsługując największe i najważniejsze dla klientów transakcje.

„Wojna jeszcze się nie skończyła. Wiele jednak osiągnęliśmy przy wsparciu naszych sojuszników i przyjaciół – krajów UE, Wielkiej Brytanii, USA. Mamy nadzieję, że otrzymamy to wsparcie po zwycięstwie, pracując ramię w ramię nad odbudową i przebudową Ukrainy.” – tak mówią organizatorzy konferencji. Miałam okazję spotkać się z przedstawicielami ukraińskiego środowiska inwestycyjnego, którzy obecnie ciężko pracują na rzecz wsparcia ukraińskiej gospodarki i będą uczestniczyć w powojennej odbudowie Ukrainy.

Ten summit pokazał wytrwałość i odwagę Ukraińców, którzy potrafią jednocześnie walczyć i prowadzić biznes. Podczas konferencji uczestnicy omawiali w panelach nowe rozwiązania i narzędzia, które pomogą Ukrainie w przyszłości odzyskać siły i utrzymać obecne tempo wzrostu.

Paneliści podzielili się przeglądem aktualnej sytuacji w różnych sferach ukraińskiej gospodarki i najlepszymi propozycjami wspólnych inwestycji. Omawiali najlepsze sposoby i możliwości inwestowania w priorytetowych sektorach ukraińskiej gospodarki. Wśród prelegentów i gości byli przedstawiciele i menedżerowie instytucjonalnych organizacji inwestycyjnych i handlowych, fundusze i firmy inwestycyjne, przedstawiciele rządów oraz partnerzy strategiczni z UE, Wielkiej Brytanii, USA.

Mam nadzieję, że te kontakty zaowocują wsparciem Fundacji Ukrainka w Polsce. Dziękuję bardzo Annie Zorya, wspaniałej Ukraince w Polsce z Kijowa, która zajmuje się w kancelarii Rymarz Zdort Maruta projektami ukraińskimi i buduje biznesowe mosty pomiędzy Polską i Ukrainą. Wspaniałe wydarzenie w gronie nie tylko ekspertów od PVEC, ale i partnerów i przyjaciół z biznesu Olgi Łuć i z mediów Joanny Mosiej-Sitek.