Skip to content

Regionalny wymiar bezpieczeństwa

Udostępnij:

Telegram
WhatsApp
Email
Skype

Zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa jest istotnym elementem polityki wewnętrznej i zagranicznej państwa. Obowiązek ten dotyczy wszystkich szczebli administracji rządowej oraz samorządu.

Bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie na konferencję „Regionalny wymiar bezpieczeństwa”, Forum Bezpieczeństwa, która odbędzie się w Opolu 5 października 2023r.
 
Społeczne bezpieczeństwo Polski oraz migrantów z Ukrainy jest dla mnie bardzo ważną sprawą. Przed nami wszystkimi stoi ogromne wyzwanie jak ułożyć relacje pomiędzy Polakami a milionami migrantow z Ukrainy, których Polska bardzo potrzebuje. Potrzebuje ich przede wszystkim polska gospodarka, która bez trudu absorbuje Ukraińców jako pracowników. Jak widać po niskiej stopie urodzeń w Polsce grozi nam stopniowa depopulacja i starzenie się społeczeństwa.
 
Społeczne bezpieczeństwo to nie tylko misja publicznych instytucji, które zaspokajają potrzeby grup społecznych. To również zadbanie o człowieka przez drugiego człowieka, troska o siebie nawzajem, zapobieganie agresji pomiędzy ludźmi. Stając się społeczeństwem co raz bardziej różnorodnym potrzebujemy wszelkiego rodzaju edukacji, która spowoduje, że poznamy się lepiej i zminimalizujemy wzajemne ryzyka związane z dyskryminacją i nienawiścią.
Chcemy żyć bezpiecznie bo jesteśmy sobie potrzebni.
Organizatorzy konferencji:
▪Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła
▪Partner merytoryczny: Fundacja Forum Bezpieczeństwa
▪Stowarzyszenie Pozytywni Klub Myśli Społecznej Inicjatywy – Nysa
 
Tematy paneli
▪Globalny wymiar bezpieczeństwa, miejsce Polski

▪Bezpieczeństwo lokalne, rola samorządu w zarządzaniu kryzysowym
▪Bezpieczeństwo społeczne, kluczowe wyzwania